محمد سالاری گفت: دادگستری شهرستان بردسیر در استفاده از فناوری‌های نوین در راستای تحول در دستگاه قضایی از پیشگامان استان است.

به  گزارش عصر بردسیر؛  محمد سالاری رئیس دادگستری شهرستان بردسیر گفت: راه‎اندازی سامانه‌های الکترونیک گام مهمی در راستای تحول در دستگاه قضایی است و تحول قضایی بدون توسعه نظام الکترونیک و استفاده از سامانه‌های تسهیلاتی برای ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم امکان پذیر نیست.

وی افزود: تحول در نظام قضایی، تسریع در دادرسی و کاهش اطاله دادرسی، حفظ کرامت مردم و کارمندان دستگاه قضا و اجرای سریع عدالت و دسترسی همگانی به عدالت از دستاورد‌های استفاده از فناوری‌های نوین در دستگاه قضا می‌باشد.

سالاری گفت: ۲۱ درصد از پرونده‌های جریانی این حوزه قضایی شامل ۱۰۶ فقره از پرونده‌های دادسرا، ۵۴۰ فقره از پرونده‌های محاکم و ۱۸۵ فقره از پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف طی یک ماه گذشته الکترونیکی شده اند.

وی  از حذف پرونده‌های کاغذی در آینده‌ای نزدیک در این شهرستان خبر داد و گفت: حوزه قضایی بردسیر دارای ده شعبه تمام الکترونیک می‌باشد که علاوه بر موارد یاد شده تمامی امورات مربوط به ارجاع به شعب و اجرای نیابت‌های قضایی نیز به صورت تمام الکترونیک انجام می‌شود و ارتباط با مراجع انتظامی نیز در حال راه اندازی و بهره برداری است.

رئیس دادگستری شهرستان بردسیر تصریح کرد: ارتقاء سامانه ثنا و ابلاغ الکترونیکی از دیگر اقدامات صورت گرفته ذیل سند تحول قضایی است که خوشبختانه دستگاه قضایی شهرستان بردسیر به آمار قابل توجه ۹۶ درصدی استفاده از این سامانه برای اصحاب دعوی رسیده است.

رئیس شعبه اول محاکم عمومی حقوقی بردسیر همچنین از تشکیل تعداد ۴۶ جلسه مجازی در راستای دادرسی الکترونیک در این شهرستان از ابتدای تیر ماه سال جاری خبر داد.