عیسی عارف کیا گفت: در منطقه سنگ صیاد به طور ناجوانمردانه یک میش وحشی توسط شکارچیان غیرمجاز شکار و بره کوچک او متواری شد.

عیسی عارف کیا رییس اداره محیط زیست شهرستان بردسیر  در گفتگو با خبرنگار عصر بردسیر ، گفت: یکی از همیاران محیط زیست با حالت گریه و ناراحتی شدید، وقوع یک شکار ناجوانمردانه در منطقه سنگ صیاد را به ما اطلاع داد و  با اعزام نیروهای یگان به منطقه متوجه شدیم که در شرایطی که گله های وحشی با توجه به خشکسالی های اخیر هر جایی درصدد تامین آب و علوفه هستند شکارچیان اقدام به شکار ناجوانمردانه یک راس میش وحشی که مادر یک بره بوده است کرده اند.

وی افزود: جای تاسف است که به جای تامین آب و علوفه برای این حیوانات که در شرایط سختی هستند عده ای ناجوانمردانه گلوله نصیبشان می کنند.

رئیس اداره محیط زیست بردسیر تصریح کرد: اخطار می کنم که خط قرمز ما این شکارهای ناجوانمردانه است و شدیدا با متخلفان برخورد می کنیم و همچنین با آلوده کنندگان محیط زیست هم برخورد قاطع خواهیم داشت زیرا الوده کردن محیط زیست جان حیوانات را به خطر می اندازد.

وی گفت: شکارچیان مجهز به تجهیزات شکار بوده اند از جمله: یک قبضه اسلحه گلوله زنی کالیبر ۲۷۰ مجهز به دوربین اسلحه و دستگاه فاصله یاب و یک دوربین چشمی و متاسفانه کشتن یک مادر با داشتن یک بره کوچک به نوعی نسل کشی حیوانات است چون بره در صورت رها شدن قطعا تلف می شود.

عارف کیا در پایان توصیه کرد: مردم و به خصوص شکارچیان در این خشکسالی و قهر طبیعت در کنار محیط زیست به حفظ این حیوانات ‌کمک کنند و ان شاءالله بعد از احیاء جمعیت گله ها از طریق قانونی و پروانه برای شکار اقدام کنند و از شکار ناجوانمردانه حیوانات ماده که موجب کاهش نسل گله ها می شود خودداری کنند.

مکالمه همیار محیط زیست با رئیس محیط زیست بردسیر که با گریه و تاسف زیاد از وحشت شدید بره آن میش شکار شده می گوید و اینکه بره مرتب تا نزدیکی جنازه مادر می آید و دوباره فرار می کند.