فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر از دستگیری فردی که در اینستاگرام به عنوان رمال و فالگیر از مردم این شهرستان کلاهبرداری می کرد، خبر داد.
به گزارش عصر بردسیر ، جعفر غضنفری، فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر اظهار کرد: پس از شکایت فردی مبنی بر اخاذی یک رمال و فالگیر از وی در اینستاگرام و درخواست ارسال عکس از بدن وی، پیگیری پرونده به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت و متهم پس از شناسایی در عملیات ضربتی دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.
وی در ادامه با بیان اینکه رمالی، دعانویسی و فال گیری یک نوع اقدام متقلبانه برای تحصیل مال نامشروع است، گفت: متاسفانه برخی از مردم برای رفع مشکلات خود به فال گیر و رمال مراجعه می کنند که این امر پیامدهای ناگواری را به دنبال دارد.
غضنفری اظهار کرد: افراد کلاهبردار در فضای مجازی با توسل به ابزارهای خرافی و سوء استفاده از اعتقادات شهروندان، از آنها سوءاستفاده کرده و علاوه بر مال، به موضوعات خصوصی افراد وارد شده و آنها را با مسائل ناگواری درگیر می کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان بردسیر به شهروندان توصیه کرد: در صورت برخورد با موارد مشابه و کلاهبرداری هایی از این قبیل موارد را به پلیس ۱۱۰ گزارش دهند.