کمبود عرضه نان در برخی واحدهای نانوایی یا تعطیلی بعضی از آنها در شهرستان بردسیر استان کرمان طی روزهای گذشته خبرساز شده است.

به گزارش عصر بردسیر ، کمبود نان طی چندروز اخیر سبب ایجاد صف در مقابل بعضی نانوایی‌های فعال این شهرستان شده بود و شهروندان به علت تعطیلی برخی واحدهای نانوایی مجبور بودند نان خود را از برخی دیگر نانوایی‌های فعال تهیه کنند.
در توضیح این مشکل، اگرچه بعضی نانوایی‌ها مدعی کم شدن سهمیه آرد در سطح شهرستان بودند اما پیگیری‌های خبرنگار ایرنا نشان داد که این موضوع صحت ندارد و کاهش سهمیه رخ نداده بلکه مشکل به صورت مقطعی برای چندروز از جای دیگری نشات گرفته بود که اینک حل شده است.
تعطیلی سه روزه کارخانه
سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمان در این زمینه به خبرنگار ایرنا توضیح داد: کارخانه‌ای که آرد شهرستان بردسیر را تامین می‌کند در ماه گذشته به مدت سه روز برای عملیات سمپاشی تعطیل شد که همین مساله، تاخیر مقطعی در تحویل آرد به نانوایی های این شهرستان را به دنبال داشت اما در حال حاضر سهمیه آرد برای بردسیر ارسال و تحویل شده است.
داریوش ماهری افزود: سهمیه آرد استان کاهش پیدا نکرده است، آرد طبق روال گذشته در اختیار نانوایی ها قرار داده می شود و کمبودی نداریم.
مسئول شورای آرد و نان بردسیر نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مستقر در این شهرستان تاکید کرده بود که سهمیه نه تنها کاهش نیافته بلکه افزایش هم داشته است.
آمار کل نانوایی های شهرستان بردسیر واقع در ۶۰ کیلومتری غرب کرمان حدود ۸۰ واحد اعلام شده است.