با دستور وزیر بهداشت واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۴۵ سال در استان کرمان همزمان با چند استان دیگر آغاز شد.

به گزارش عصر بردسیر ، با دستور شامگاه گذشته سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۴۵ سال در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان و کرمان آغاز شد و بر این اساس متولدین سال‌ ۵۵ و قبل از آن می‌توانند برای دریافت واکسن در سایت وزارت بهداشت به آدرس Salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

لازم به ذکر است پس از پیگیری‌ها و مکاتبات استاندار کرمان سوم مردادماه جاری بود که وزیر بهداشت با تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در استان کرمان موافقت کرده بود و اکنون، در تصمیمی جدید، گروه‌های جمعیتی بیش‌تری را تحت پوشش واکسیناسیون قرار داده‌اند.

سعید نمکی چهارم مردادماه در نامه‌ای به معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به واکسینه شدن بخش عمده‌ای از جمعیت هدف اعلام شده، خواستار ثبت‌نام و نوبت‌دهی به گروه‌های سنی جدید برای تزریق واکسن کرونا شده است.

در متن نامه نمکی به علیرضا رئیسی آمده است: پیرو برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده قسمت عمده جمعیت هدف اعلام شده واکسینه شده‌اند و ثبت‌نام‌شدگان جدید نیز در دو روز آتی تحت پوشش قرار می‌گیرند با توجه به موجودی کافی واکسن شایسته است که واکسیناسیون طبق روال زیر اقدام شود:

۱-   در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان و کرمان علاوه بر استمرار واکسیناسیون گروه‌های اعلام شده قبلی، جمعیت ۴۵ تا ۴۸ ساله ثبت‌نام و طبق نوبت‌دهی واکسینه شوند.

۲ –  در بقیه‌ استان‌ها به‌جز تهران جمعیت ۵۵ تا ۵۸ ساله ثبت‌نام و طبق نوبت‌دهی تحت پوشش واکسیناسیون قرار گیرند و کماکان واکسیناسیون باقیمانده گروه‌های سنی بالاتر تداوم یابد.

۳-  در کلان شهر تهران جمعیت ۵۸ تا ۶۰ ساله ثبت‌نام و طبق نوبت‌دهی واکسینه شوند و در بقیه شهرستان‌های استان تهران جمعیت ۵۵ تا ۶۰ ساله ثبت‌نام و با نوبت‌دهی در سامانه تحت پوشش قرار گیرند.

به گزارش تسنیم متولدین سال‌ ۵۵ و قبل از آن می‌توانند برای دریافت واکسن در سایت وزارت بهداشت به آدرس Salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند و آدرس مراکز تزریق واکسن در شهر کرمان به شرح زیر است.

مرکز شهید حاج قاسم سلیمانی در دانشگاه آزاد اسلامی

مرکز شهید لنگری زاده چهارراه نیکزاد بلوار حضرت حضرت ابوالفضل بعد از چهارراه شهدای ناجا سمت چپ حوزه مقاومت بسیج شهید مطهری

مرکز فرودگاه بلوار حجاج ترمینال پرواز‌های خارجی فرودگاه کرمان

مرکز سام نژاد خیابان شهید رجایی خیابان نماز بیست متری بهار سالن ورزشی سام نژاد

مرکز فنی حرفه‌ای بلوار شهید صدوقی ابتدای بلوار هزار اداره فنی حرفه‌ای

مرکز سعادت حدفاصل میدان فابریک میدان خواجو قبل از پمپ بنزین

به گزارش تسنیم، ساعت کار مراکز واکسیناسیون در شهر کرمان از ۷:۳۰ تا ۱۸:۳۰ بوده و روز‌های تعطیل نیز باز است.