فلاح از تلاش ۷ ساعته نجاتگران و غواصان این جمعیت برای کشف پیکر ۳ جوان در حفره آبگیر خاکی کارگاه معدنی در روستای طویله چمن از توابع بیدخون بردسیر خبر داد.

 

به گزارش عصر بردسیر  رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان اظهار کرد:عصر روز گذشته مورخ ۱۷ تیرماه جاری در پی تماس تلفنی آتش نشانی با جمعیت هلال احمر مبنی بر غرق شدن ۳ جوان در محل حفره آبگیر کارگاه صنعتی معدنی در محل روستای طویله چمن از توابع بیدخون بردسیر بلافاصله تیم امدادونجات سیلاب شهرستان سیرجان و تیم پشتیبان هلال احمر شهرستان بردسیر به محل حادثه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه نجاتگران جمعیت هلال احمر در شامگاه پنجشنبه ۱۷ تیرماه وارد این آبگیر خاکی شدند، افزود: نیروهای هلال احمر در طی ۳ ساعت تلاش با توجه به شرایط جغرافیایی محل حادثه؛ تاریکی هوا و عدم دید کافی در آب هایی که از قبل توسط مردم محلی گل آلود شده بود، عملیات را متوقف و به روز بعد موکول کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اعزام ۲ تیم امدادونجات سیلاب به محل حادثه خاطرنشان کرد: از ساعت ۶:۳۰ صبح امروز با حضور تیم امداد ونجات سیلاب شهرستان های کرمان و سیرجان عملیات از سر گرفته شد و بالاخره پس از تلاش ۴ ساعته نیروهای امدادی هلال احمر پیکر ۳ جوان از آب خارج و به عوامل مربوطه تحویل دادند.

فلاح با اشاره به حضور سه تیم امدادونجات سیلاب و پشتیبان از شهرستان های سیرجان، کرمان و بردسیر گفت: این سه جوان ۱۵، ۱۷ و ۲۰ ساله برای شنا کردن وارد محل حفره آبگیر خاکی معدنی شده بودند.